Piękny, idealnie czysty dźwięk płynący z głośników to miód na uszy dla każdego melomana. Dziś istnieją bardzo szerokie możliwości pod względem doboru rozwiązań, które można zastosować, aby uczynić z naszego domu audiofilską świątynię. W sumie może sobie na nie pozwolić każdy, a nie tylko osoby, które do jakości odsłuchiwanej muzyki przywiązują ogromną wagę.

Warto też dodać, że nie musimy ograniczać się jedynie do źródeł dźwięku ustawianych na półkach, regałach czy na podłodze. Świetnym rozwiązaniem są głośniki naścienne. Pod względem technicznym nie różnią się one niczym od innych typów nagłośnienia – ich celem jest przekazywanie słuchaczom dźwięku wysokiej jakości.

Specjalna konstrukcja pozwala je zamontować na ścianie, co stanowi sposób na oszczędność miejsca, ale może też dać ciekawe efekty dźwiękowe. Siłą rzeczy głośnik umieszczony na ścianie ma charakter frontalny – zwykle nie da się go nakierować pod kątem, choć i na to są sposoby. Wszystko zależy od akcesoriów, na jakie się zdecydujemy.

Montaż głośników naściennych może się odbywać z pomocą specjalnego stelaża, który daje pewien zakres regulacji. Oznacza to, że zamontowany głośnik możemy odchylać pod pewnym kątem, kierując tym samym fale dźwiękowe w inną stronę. To rozwiązanie bardzo przydatne przy budowie własnych systemów kina domowego, gdy kierunek rozchodzenia się brzmienia bywa bardzo ważny.

Poza tym ładnie zaprojektowane głośniki naścienne stanowią istotny walor estetyczny. Możemy je więc traktować jako element wystroju wnętrza.