Sprzęt RTV zajmuje ważne miejsce w wielu domach i jest to sprawa oczywista dla każdego Polaka i nie tylko. Ważne jest, aby te urządzenia przechowywać w porządku i w taki sposób, aby były jak najbardziej funkcjonalne. Istnieją specjalne rozwiązania w świecie mebli, które znacznie to ułatwiają. Chodzi głównie o szafki TV, które mogą mieć również formę stolików lub regałów. Detale konstrukcyjne są mniej istotne, ważne jest przeznaczenie oraz funkcja.

Najważniejsze jest to, aby mieć łatwy dostęp do posiadanego sprzętu. Warto kupić sobie w miarę zintegrowany i uniwersalny mebel, dzięki któremu będziemy mogli ładnie wyeksponować cały posiadany sprzęt RTV. Na górnej zewnętrznej części szafki stawia się telewizor. Obok niego mogą się pojawić elementy nagłośnienia kina domowego. Z kolei na półkach świetnie prezentuje się system Hi-Fi lub amplituner.

Pamiętajmy również o płytach CD czy winylach. Fajnie, jeśli znajdzie się dla nich miejsce, na przykład za przeszkloną witryną. Mebel powinien również pasować do całości wnętrza, ale to już sprawa indywidualna. Generalnie warto mieć na uwadze to, że sprzęt audio czy szerzej RTV powinien być tak umiejscowiony, aby jego jego obsługa i eksploatacja były maksymalnie uproszczone. Dlatego wygoda w przypadku takich mebli często bierze górę nad ich estetyką, chyba że mówimy o naprawdę wysokiej półce cenowej.

Ważną sprawą, o której należy pamiętać jest okablowanie. Zwykle dążymy do tego, aby wszelkie kable schować przed wzrokiem ciekawskich – pomogą w tym chociażby specjalne maskownice czy wiązki kablowe.