Chcemy, aby w naszym domowym zaciszu królował dźwięk najwyższej jakości? Teraz można się nim cieszyć i to bez sięgania po skomplikowane rozwiązania. Wszystko dzięki wysokiej klasy wzmacniaczom AV, które mogą stać się sercem naszego prywatnego systemu audio. Z ich pomocą da się zbudować idealne kino domowe, ale również cieszyć się muzyką zapisaną na płytach.

Wszystko zależy od nas. Podstawą jest jednak kupno urządzenia, które otworzy przed nami taką perspektywę. Wybór amplitunerów audio jest coraz szerszy i znajdziemy wśród nich sprzęt o różnych parametrach.

Im bardziej zaawansowane funkcje przygotowali inżynierowie, tym wyższa cena, ale to coś, z czym należało się liczyć. Jako konsumenci musimy zadać sobie pytanie o własne potrzeby – czy faktycznie musimy mieć pod ręką tak drogi sprzęt? To już sprawa indywidualna. Faktem jest, że część nabywców przywiązuje ogromną wagę do jakości dźwięku i nawet zakup kabla nie jest u nich kwestią przypadku.

Wydaje się jednak, że przeciętny konsument zadowoli się modelem ze średniej półki. Trzeba mieć na uwadze to, że amplituner stanowi tylko i aż jeden z elementów systemu audio, choć zapewne jest to element kluczowy. Poza tym trzeba również dobrać odpowiednie głośniki, okablowanie tudzież inne urządzenia.

W przypadku niektórych amplitunerów dedykowanych kinu domowemu oferują one wbudowane fabrycznie odtwarzacze DVD, więc nie musimy w nie oddzielnie inwestować. Jeśli jednak takiego bonusu producent nie przewidział, dobrej klasy odtwarzacz trzeba będzie kupić.