http://www.tophifi.pl/kino-domowe/amplitunery-av/yamaha-rx-v379.html

Ciężko znaleźć ludzi, którzy lubią słuchać muzyki, a którzy nie korzystaliby kiedykolwiek ze słuchawek. W sumie można powiedzieć, że obok głośników jest to podstawowy sposób na to, aby cieszyć się pięknym brzmieniem, choć w praktyce owo piękno zależy od uwarunkowań technicznych. Dobrej jakości słuchawki oferują nam duże pasmo przenoszenia, czysty dźwięk i brak nieprzyjemnych dla ucha przesterów.

Możemy jednak dodatkowo zwiększyć ich klasę i możliwości, sięgając po odpowiednie akcesoria. Co się do nich zalicza? Godne wymienienia są wzmacniacze słuchawkowe, które nie są wszakże sprzętem bardzo popularnym. Jego niszowość wynika z tego, że zazwyczaj zadowalamy się słuchawkami pracującymi po podłączeniu do gniazda audio i z reguły w zupełności to wystarcza.

Jednak audiofile miewają swoje fantazje, więc głównie z myślą o nich powstały zaawansowane urządzenia pośredniczące pomiędzy właściwym systemem audio a słuchawkami. Co można dzięki ich użyciu zyskać? Przede wszystkim pełniejsze i mocniejsze brzmienie, o ile jest nam ono potrzebne. W salonach muzycznych czeka na nas wiele modeli wzmacniaczy słuchawkowych.

Z racji faktu, że nie jest to sprzęt popularny za ich produkcją stoją zazwyczaj marki o dużej renomie, które specjalizują się w wyrobie amplitunerów, wzmacniaczy muzycznych i sprzętu o bardziej profesjonalnym charakterze. Jeśli chodzi o dostępne typy wzmacniaczy do słuchawek, trzeba wymienić tranzystorowe (najbardziej popularne), lampowe, hybrydowe oraz combo. Są także energizery, czyli wzmacniacze połączone ze źródłem zasilania – używane jedynie przy słuchawkach elektrostatycznych.