Amplituner AV Yamaha RX-V379

Wrażenia prosto z sali kinowej przeniesione w domowe zacisze? Wiele osób się na to zdecydowało i nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić to we własnym zakresie. Obecnie jest to znacznie ułatwione, ponieważ zestawy kina domowego nie są ani drogie, ani trudno dostępne. Generalnie straciły one otoczkę towaru luksusowego, która towarzyszyła im przez wiele lat.

Dzięki temu można w miarę swobodnie szukać rozwiązania, które nie zrujnuje nam domowego budżetu, a równocześnie da sporo satysfakcji. Gotowe zestawy różnią się ceną i parametrami. Im bardziej są zaawansowane i im wyższą jakością się cechują, tym więcej musimy za nie zapłacić.

Ekonomiczne warianty kosztują niewiele, ale nie powalają zakresem możliwości. Mimo wszystko początkujący użytkownik i tak będzie pod wrażeniem konfiguracji pięciu głośników, nawet jeśli nie będzie to sprzęt wysokiej klasy. Na zupełnie innej półce lokują się kompilacje urządzeń, których sercem jest amplituner AV.

Tam mamy zazwyczaj rozwiązania z wyższej półki. Zwykle amplituner kupuje się oddzielnie i następnie dobiera pozostałe elementy. Najważniejsze są głośniki, ale także odpowiednie okablowanie i rzecz jasna odtwarzacz DVD.

Ten ostatni nie jest konieczny, ponieważ niektóre modele amplitunerów dysponują wbudowanymi modułami, w których da się odtwarzać płyty z filmami. Wówczas do kompletu brakuje jedynie nagłośnienia oraz telewizora. To, czy wybierzemy „gotowca” czy zdecydujemy się na samodzielne skompletowanie zestawu zależy tylko od nas.

Tę drugą opcję wybierają z reguły zdeklarowani audiofile.