Także najbardziej cenieni i prestiżowi producenci w branży sprzętu audio doceniają segment rynku związany z komponentami mini. Nie wszyscy chcą kupować rozbudowane systemy, które zajmują sporo miejsca. Zamiast tego chcą, aby w ich domu pojawił się sprzęt kompaktowy, który połączy nieduże rozmiary z perfekcyjną jakością dźwięku. Możliwości pod tym względem są bardzo szerokie, z czego zdaje sobie sprawę japońska Yamaha. Obecnie to jeden z bardziej cenionych wytwórców sprzętu audio z naprawdę wysokiej półki.

Seria PianoCraft jest jedną z najbardziej znanych w dorobku Japończyków. Obejmuje ona zarówno duże układy o rozbudowanej strukturze, jak i znacznie mniejsze, które łatwo wkomponować w dowolne wnętrze. Mini wieże z tej serii nie odbiegają gabarytami od innych podobnych propozycji pochodzących od takich marek jak Sony czy Panasonic. Stoją jednak na zupełnie innym poziomie pod względem jakości działania oraz odtwarzanego dźwięku. Jeśli audiofile mają korzystać z mini wież, to właśnie z takich.

Trzeba docenić techniczne walory tych urządzeń, jednak ciężko ograniczyć się wyłącznie do nich. Yamaha przyzwyczaiła nas także do znakomitego designu. Wzornictwo niby oszczędne, ale jednak szalenie efektowne. Cechuje się wyrazistością, precyzją wykonania i detalami podkreślającymi wyjątkowy charakter. Inwestując w taką wieżę nie tylko zapewniamy sobie wybitne doznania dźwiękowe, ale również wprowadzamy do wnętrza znakomity akcent estetyczny.

Warto go docenić i sięgnąć po system mini PianoCraft.